ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 27 dub 2024, 15:07

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 19 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015, 12:09 
Offline

Registrován: 22 čer 2014, 09:59
Příspěvky: 10
Bydliště: Břeclav
Motor při příjezdu normálně šel. Při pokusu o nastartování o cca 2 hod později již něchtěl naskočit (ještě že jsem ty skříně v IKEA nekoupil :D ). Resp. jakoby chytl a hned chcípl. Podezíral jsem ihned problém s dodávkou benzínu, ale v tom to nejspíš nebude, čerpadlo normálně vrčí i tlak na liště je ok.

Kódy závad jsem sice vyčetl (P0171 - příliš chudá směs), ale jezdím se zaslepeným EGR a ten mi todle dělá, takže tím to nebude. Pro jistotu jsem ale hned blbec odpojil baterku (dal na nabíjení) a zapomněl jsem vyčíst adaptace.


Zkontrolováno:
-tlak benzínu na liště - 3.5 bar
-pokusně vyměněna cívka za starší, která se sice někdy cukala, ale šla - nepomohlo
-vyndána svíčka - mokrá, jiskru ale hází
-pokusné startování se stříkáním etherového spreje do sání - nic, začínám mít pocit, že je to přechlastané
-teplota motoru dle budíků fordiagu OK

Dotazy:
-Ví někdo jaká je normální hodnota MAPu u vypnutého motoru, ukazuje mi okolo 4
-Co ideálně dát do osciloskopu a sledovat? Nějaké senzory? Snímače?
-Může to dělat lambda sonda ikdyž je motor studený? (dle mého předpokladu by se až do zahřátí neměla sonda vůbec brát v potaz, je to správně?)


Předem díky za jakýkoliv tip nebo co popř. jak zkontrolovat. Mám kabel fordiag 2.0.

D.

_________________
Mondeo MK3 2001, 2.0 16V benzin, 107kW, hatchback, Fordiag 2.0


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015, 13:21 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Kouknul bych v diag. na otacky - pokud budou divne poskakovat, muze byt KO, nebo spinave cidlo kliky.
Pak take zapalovani - neni jiskra jako jiskra .... tedy civku bych stale nevylucoval.
Kdyz by byl dokoran EGR, tak to muze chytat tak nejak jako ze skoro jo, ale hned to chcipne (zadusi se to vlastnima exhalacema). Zkusit vyndat (dva srouby ???) aby byl stopro zavreny. (neni tam zpetne mereni pozice, takze ecu nema tucha o pripadnem problemu)

Lambda - to nemuze. U studeneho a pri startu se nebere v potaz. Jen ty adaptace (cos smaznul ;) )

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015, 15:18 
Offline

Registrován: 22 čer 2014, 09:59
Příspěvky: 10
Bydliště: Břeclav
Tak otáčky nijak divně neposkakují, EGR je zaslepený plechem, ten určitě neprofukuje.

Takže asi to zapalování. Ale stejně je mi divné, že by to odešlo tak z ničeho nic. Naposled když jsem měnil cívku, tak právě to auto mělo tendenci při jízdě dost cukat, ale startovat šlo v podstatě normálně.
Jinak vyndal jsem všechny svíčky - jsou tmavé, mokré, ale jinak vizuálně OK.

Ještě dotaz, může slabší baterka nějak způsobit, že by to chcíplo? Např. že by třeba tím, jak se zvýší odběr, ale ještě to dostatečně nedobíjí tak klesne napětí a tím pádem slabá jiskra... Asi blbost, co?

_________________
Mondeo MK3 2001, 2.0 16V benzin, 107kW, hatchback, Fordiag 2.0


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015, 15:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Baterka - nemuze. Jakmile se jednou nabudi altik, tak to tahne altik. Jen POD volnobehem to prebira zas baterka, ale to je "mimo misu".
Co benzin/voda/bordel/filtr ?

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2015, 11:00 
Offline

Registrován: 09 lis 2014, 21:30
Příspěvky: 46
Co senzor polohy vacky? Mam tuseni, ze nektery ECU bez signalu z nej nenastartuji, ale nevim jestli je to tenhle pripad :think: http://www.fordwiki.co.uk/index.php?tit ... eplacement

_________________
Ford Mondeo MK III 2.0 Duratec HE r.v. 2005


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2015, 10:47 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Bez vacky nenastartuje pouze diesel. U benzinu neni vubec potreba. Je tam jen kvuli tomu aby ecu mohla
po startu prejit na plne sekvencni vstrikovani. Bez nej (odpojeny / mrtvy) to jede uplne normalne (temer k nepoznani).

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2015, 15:08 
Offline

Registrován: 22 čer 2014, 09:59
Příspěvky: 10
Bydliště: Břeclav
Tak zatím mě to teda nedává moc důvodů k radosti, vypadá to na řídící jednotku. Prva nejspíš nedávala signál na jiskru, ale teď už se k ní ani nepřipojím, auto tím pádem nejde vůbec startovat :(. (nerozpozná ani klíčky)

_________________
Mondeo MK3 2001, 2.0 16V benzin, 107kW, hatchback, Fordiag 2.0


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2015, 16:06 
Offline

Registrován: 22 čer 2014, 09:59
Příspěvky: 10
Bydliště: Břeclav
Pro jistotu se zeptám - když by se nějakým zázrakem samy smazaly klíče z ECU - je pak možné připojit řídící jednotku motoru pomocí Fordiag? Tj. je možné se Fordiagem připojit i bez deaktivovaného imobilizéru?

_________________
Mondeo MK3 2001, 2.0 16V benzin, 107kW, hatchback, Fordiag 2.0


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2015, 17:18 
Offline

Registrován: 09 lis 2014, 21:30
Příspěvky: 46
aha, tak diky za objasneni. takze tim to nebude. co nejaka kostra/napajeni/pojistka k ECU, kdyz se najednou tvari jako mrtva?

_________________
Ford Mondeo MK III 2.0 Duratec HE r.v. 2005


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2015, 12:08 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
I kdyby se smazly klice lze pak pripojit jednotku uplne normalne.
U Fordu jsem nikdy nepotkal info o tom ze by byla ecu nepristupna na nejakem modelu.
Naopak, pomoci komunikace se pak mohou kodovat nove klice, takze ....

ECU Ti musi jit normalne pripojit. Jinak ji bud chybi napajeni, nebo je neco zkratovaneho na PWM sbernici, nebo je fakt KO.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 19 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz