ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 27 dub 2024, 20:18

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mondeo MKIII, 2.5 V6 - nestartuje
PříspěvekNapsal: 02 črc 2014, 21:39 
Offline

Registrován: 02 črc 2014, 21:12
Příspěvky: 21
Ahoj,

tak mám krapet problém s Mondeo 2.5 V6, MK III. Není to moje auto, ale známého. Mělo to velmi neklidný chod v nízkých otáčkách, dost se to třáslo a na volnoběh. Připojil jsem Fordiag, vyčetl pamět závad - byla plná různých chyb, počínaje vstřikem #1 a #2 apod. příliš bohatou i příliš chudou směsí. Adaptační mapa házela až 30 %, zejména pak v nižších otáčkách. Předstih uplně mimo a lítal sem a tam.

No, moc se mi to nezdálo, tak jsem udělal testy KOEO a KOER, zkusil zaktivnit všechna čidla (All On/All Off). Chyb se tam objevilo opravdu hromada, nepřišlo mi to být normální, tak jsem pátral dál co to celé způsobuje.

Pak jsem zkusil na běžícím motoru funkci IMRC, tj vytočil jsem na volnoběh auto k cca 4100 otáček, IMRC bliklo, seplo, ale v zápětí chcíplo a už jsme ho nenatočili

Startér točí, ale ani neškytne. Smazal jsem všechny chyby, vymazal adaptační mapy a bohužel ani po vychladnutí nic. Nenaskočí. Ve flagách je vše zelené, mimo EGR (EVR open), což ale bude tím, že motor nejede a nemá tlak aby se zavřel. V paměti závad už dále nic není. Zkusili jsme i nouzi největší - auto jsme roztáhli a bohužel nic - nenaskočí. Zkoušel jsem i vypojit baterii - nepomohlo. Nějaký tip, s čím by to mohlo souviset? do té doby auto jelo sice blbě, ale pořád jelo, tak to přece nebude tak hloupá náhoda. A taky ještě nějaký tip co pomocí Fordiag můžu ověřit? Na co jsem se podíval (a mohl jsem na nenastartovaném motoru ověřit - což není mnoho), to bylo OK. Nyní to točí (startér to roztočí někam k 200 rpm), ale ani neškytne. čerpadlo zabzučí přesně jak má. Díky.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Mondeo MKIII, 2.5 V6 - nestartuje
PříspěvekNapsal: 03 črc 2014, 11:49 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Pokud tam mas chyby P0206 P0205 P0204 P0203 P0202 P0201 (z emailu)
tak bych to typoval na rozpojeny konektor u motoru, nebo na odpojene jejich napajeni (?jeden drat?)
Pokud je tam LPG, podeziral bych ho - nektere odpojuji pres rele vstriky.
Nema cenu provadet vsechny akce co program umoznuje, ale spise se zabyvat jednotlivymi hlasenimi/DTC/chybami.
Nepises jake chyby tam byly.

obecne, kdyz nechce naskocit:
- cidlo kliky - lze overit tim ze se pri startovani musi pohnout hodnota RPM od nuly
- vstriky - strikaji (svicky mokre ? ...) ?
- zapalovani ....
- cidlo teploty vody - jakou to ma teplotu - aby tam nebylo napr. -20 st., to se pak motor uleje hned pri prvnim protoceni
- vaha vzduchu - zkusit odpojit
- atd.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Mondeo MKIII, 2.5 V6 - nestartuje
PříspěvekNapsal: 04 črc 2014, 13:09 
Offline

Registrován: 02 črc 2014, 21:12
Příspěvky: 21
Ahoj,
díky za tipy :-) Záhada je, že tohle workflow jsem tak nějak dodržel a stejně nic. ani nenaskočí. Auto stálo na místě.

čidlo kliky je právě OK - jak jsem psal, dle dialů to startér roztočí někam k 200 rpm.
na vytažení svíček už budu muset vyndat montérky - takže zatím nevím :)
čidlo teploty vody je OK
MAP/MAF/TPS - OK

vypadnutý kabel je nepravděpodobný, auto jezdilo a chcíplo při stání.

takže to vidím na montérky, sundat sání, změřit komprese, mrknout na svíčky, ale než se pustím do rozebírání, tak jsem se chtěl poradit co bych mohl ještě udělat s Fordiagem nebo multimetrem. :)


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Mondeo MKIII, 2.5 V6 - nestartuje
PříspěvekNapsal: 04 črc 2014, 16:06 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Vic me nenapada. Ted bych sel po tom zapalovani (napajeni na privodu k zapal.civce, ...) atd.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Mondeo MKIII, 2.5 V6 - nestartuje
PříspěvekNapsal: 08 črc 2014, 01:06 
Offline

Registrován: 02 črc 2014, 21:12
Příspěvky: 21
myslím, že budu moudřejší až sundám sání a změřím komprese. je divný že to takhle pořád jelo, pak při protůrování to chcíplo a už to nejede. ještě by to mohlo dělat něco jako že se ucpal katalyzátor, to by asi taky ani neškytlo.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Mondeo MKIII, 2.5 V6 - nestartuje
PříspěvekNapsal: 22 črc 2014, 21:46 
Offline

Registrován: 02 črc 2014, 21:12
Příspěvky: 21
takže tenhle případ skončil docela smutně. auto jsme již nenatočili a asi nenaskočí. nevím jaká je přesná příčina, palivo tam jde, ale zjistil jsem, že to vůbec neháže jiskru ani na jednom z válců. co hůř, změřil jsem komprese a na jednom válci je 50 %, na dvou sotva 70 % a na zbylých třech je to relativně ok ale pouze kolem 10. motor je tak jako tak dost odepsanej, takže sháníme motor. co může za tu náhlou smrt a neházení jiskry, tak to netuším. vše se zdá být OK.


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz