ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 14 kvě 2024, 21:29

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01 čer 2014, 08:14 
Offline

Registrován: 01 čer 2014, 07:41
Příspěvky: 1
Ahoj,

spolu s uzivatelem vojbarz jsme se zkouseli pripojit k ridici jednotce, ale nepovedlo se, ani kdyz jsme zvolili autodetekci motoru. Zkouseli jsme tyto verze sw: 1.24.23, 1.24.22 a 1.24.21.

Moje auto je ojetina dovezena z Italie a je to tovarni LPG (od BRC), tedy uz v autosalonu pred prodejem bylo LPG namontovano. Uvedeni do provozu 12/2008, tedy Ford Focus II po faceliftu. Je mozne, ze ten motor Duratec HE 2.0L 107kW ma jinou (upravenou kvuli tomu LPG) ridici jednotku, ke ktere se sw fordiag neumi pripojit?

Pripojovani se chovalo tak, ze to jen neustale nacitalo (tocici se kolecko) a log byl myslim prazdny. Mate nejake napady, jak to vyresit?

Pokud jsme nastavili OBDII protokol, tak se to pripojilo, ale pocet sledovanych velicin byl mnohem mensi. Navic nefungoval osciloskop: pro nami vybrane veliciny byly hodnoty stale nulove i kdyz cas na osciloskpu bezel.


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 11 čer 2014, 16:51 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Ted mi napadlo - nektere mladsi LPG jednotky si stahuji nektera provozni data z motoru pres CAN - tvari se jako diagnostika.
Tyto dotazy pak mohou "rusit" komunikaci Fordiagu s ECU. Uz jsem se s tim setkal u jednoho uzivatele.
Priste zkuste na chvilku vypnout napajeni pro ECU plynu a pak se pripojit.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 11 čer 2014, 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2012, 10:54
Příspěvky: 146
Bydliště: čáslavsko
S nemožností připojit diagnostiku jsem se setkal u C-Maxu 2011, motor 1.6 benzín (77 kW). Auto je bez LPG a nešlo připojit vůbec nic. Ještě jeden nový C-Max mi odolal, ale už nevím co měl pod kapotou.....

_________________
Kabel ForDiag 3.63; Ford Focus MK II 2.0 16V (2011)
Colorado Red GALERIE


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 12 čer 2014, 07:54 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Na "zdravem" jinak funkcnim aute ? :shock:
Nejake jine CANove si pripojil ok ?

Pro CANova/mladsi auta je potreba vybirat v seznamu jednotek "Motor - autodetekce".
Jakmile se vybere "Motor - EEC V", tak je hledani omezene pouze na NEcanova auta (Focus MK1, Mondeo MK2 a 3, ...) !
Tahla volba (EEC V) tam je spis pro moje zkouseni - abych mohl urcit ze se nebude hledat na CANu.
V praxi pouzivejte vzdy autodetekci a je to.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 12 čer 2014, 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2012, 10:54
Příspěvky: 146
Bydliště: čáslavsko
Co mám kabel, popřipojoval jsem aut už spousty. Samozřejmě vím, že nejjednodušší je připojit přes autodetekci. Jediná dvě auta, které se mi nepovedlo připojit vůbec, tedy ne jen motorovou jednotku, ale vůbec nic, byly právě zmíněné dva C-Maxy. Kolega má trošku staršího C-Maxe, cca 2007-2008 1.8 v benzínu a tam je to bez problémů včetně adaptační mapy....
Prostě nevím, nevím, nevím....
Oba nepřipojené C-Maxy jsou ty poslední nejnovější modely. Víc jsem jich ani nezkoušel, takže nevím, jestli to byla nějaká náhoda nebo tyhle poslední typy prostě nejdou obecně...

_________________
Kabel ForDiag 3.63; Ford Focus MK II 2.0 16V (2011)
Colorado Red GALERIE


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 10 zář 2014, 18:40 
Offline

Registrován: 22 lis 2013, 22:53
Příspěvky: 2
To BRC bude mit asi jedntku Plug and Drive a ta je pripojena na OBD zasuvku. Pokud se nejde spojit s autem je treba odpojit pojistku od LPG a nebo v softu plynu tu komunikaci zrusit. Je to jen cteni parametru pro servis, takze nic podstatneho pro jizdu. Pak to pujde nacitat v pohode.


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz