ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 28 bře 2024, 21:37

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 10 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 1.8 zettec - cuká
PříspěvekNapsal: 16 zář 2012, 09:02 
Offline

Registrován: 04 zář 2012, 10:30
Příspěvky: 3
Ahoj všem!

1. Mám problém s výše uvedeným motorem v mondeu II, nemám k němu přístup každý den, je mé sestry. V nižších otáčkách, zhruba do 3500 cuká po přidání plynu, i když se přidá poměrně málo. Nad 3500 RPM se toto neprojevuje, jen se mi zdá že nehoře nemá tolik výkonu kolik by měl mít, ale to je jen subjektivní. Na diagnostice se mi zdálo vše v pořádku, až na adaptace, které jsou téměř všude do plusu, do těch zhruba 3500 RPM nad nimi jsou adaptace nulové. Zasílám link na logy fordiagu http://www.ulozto.cz/xjXhzFG/1-8zettec-zip
Nedávno se měnily svíčky, a odpojila se při tom baterie, zhuba 200km po tomto zásahu auto jelo naprosto bezchybně, pak se závada znovu objevila :-(

2. nebylo možné vymazat adaptační tabulku, fordiag vyhodil chybu a přestal komunikovat.

Budu vděčný za jakékoli nakopnutí, nějak v tom plavu...


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: 1.8 zettec - cuká
PříspěvekNapsal: 17 zář 2012, 09:11 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Kdyz zlobi zapalovani, jsou vypadky kratke ostre. Pokud je to tvuj pripad, proveril bych cely zapalovani.
Svicky jsou tam jake ? (Zetec je extreme citlivy na spravny typ svicek)
Pak zkusit vymenit kabely a zapal. civku.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: 1.8 zettec - cuká
PříspěvekNapsal: 17 zář 2012, 15:32 
Offline

Registrován: 04 zář 2012, 10:30
Příspěvky: 3
Svicky jsou original ford mo. co. Nevim, jestli je to zapalovanim, jen vim, ze nejakou dobu po vymene svici se to chovalo dobre.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: 1.8 zettec - cuká
PříspěvekNapsal: 18 zář 2012, 10:32 
Offline

Registrován: 04 zář 2012, 10:30
Příspěvky: 3
Výpadky se vejdou do jedné s, nevím jestli je to krátké. Rozhodně jsou ostré, jako kdyby se motor z fleku zastavil. Svíčky byly vyměněny za originál od forda, tak jsou snad OK.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: 1.8 zettec - cuká
PříspěvekNapsal: 20 zář 2016, 15:28 
Offline

Registrován: 20 zář 2016, 15:15
Příspěvky: 10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Ahoj, mám výše zmíněný motor mondeo II rok 00 (srpen)

V autě je sekvenční LPG lovato, najeto cca 25tis.
Při přestavbě nové svíčky Bosh, ujelo 22tis bez problémů.

Začal lítat volnoběh => vyčistěn volnoběžný ventil no furt stejné. Daly se nové svíčky, podle všeho trochu špatný typ, ovšem cca 5tis km bez problémů. Nicméně, fatální problém nastal, když odešla zapalovací cívka, a jelo to trvale na 3 válce.
Dal jsem novou cívku, nové kabely, poté i nové svíčky (tentokráte originál ford) Motor při studených startech jede na 3 válce, nebo se alespon zmítá v cukání a podle fordiagu mu lítá předstih jak divý.

A auto začalo cukat pri nižších otáčkách, nejdříve hlavně na LPG, ted sem tam i na benzín. Mistní mechanik si už rve vlasy ale neví co dál.
Po výměně svíček za originály chvíli cukání ustalo (cca 100km) a pak zase na novo. Ovšem cukání se projevuje nepravidelně, jednou za čas, ruzné teploty, ruzné zátěže...
Zjistil jsem, že chybí jeden šroubek na připevnení zapalovací cívky, tedy drží jen na třech nevím, zda to nemuže způsoovat nedokonalé kostření?

Další věc, co mondíka trápí je studený start ale to asi patří do jiného tématu. Volnobežný ventil mám objednán, očekávám, že občasné kolísání volnoběhu se tímto vyřeší.

Nemáte nejaké rady k tomu cukání?
Přikládám adaptace z dnešního dne. najeto asi 500km LPG mix provozem. Předím jsem zkoušel najet adaptace na benzín cca 200km v oklí Val. Meziříčí a rožnova. Adaptace vypadaly skoro stejně (cca -10%)
Obrázek

_________________
Mondeo 1.8i Zetec BlackTop rv 2000, LPG lovato
Mondeo 2.0i Duratec FlexiFuel rv 2008,


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: 1.8 zettec - cuká
PříspěvekNapsal: 27 zář 2016, 08:56 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Co vim tak civka samotna nemusi byt nutne ukostrena, ale v jejim napajeni by mel byt dobre ukostreny "odrusovaci" clen. (blizko u ni)
Zmerit komprese valcu a omerit zapalovani vsech valcu na osciloskopu.
Take mohou byt pricpane vstriky ... provereno ? (dneska neni problem koupit na tenhle motor celou listu za par stovek)

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: 1.8 zettec - cuká
PříspěvekNapsal: 27 zář 2016, 10:16 
Offline

Registrován: 20 zář 2016, 15:15
Příspěvky: 10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Zdravím,

tak jsem zajel jinam, tlaky na válcích (bohužel měřeno pouze "přitalčením" k otvoru svíčky, sada závitů v sadě je na zetec krátká)
z leva 9-12-12-12 za teplého motoru.
Za studena, zatím neměřěno, ovšem podle "letmého" pokusu při studeném motoru po otevření hrdla oleje motor znatelně fouká, za tepla pumpuje (a jede jak má, takže očekávám že za studena bude situace s tlaky ještě horší) - zkoušeno přiložením papíru k otvoru (za studena ohnutý o 90° za tepla ho střidavě nacuclo/povolilo)

Zajimavé je, že po tomto měření jsem dal svíčky bosch co mají najeto 25tis (dali je tam při prestavbě) ať neničím nové originály špatným zapalováním a cukání ustalo. Na benzín auto necuká (ujeto 350km Rožnov p. Radh - Slavkov u brna (dálnice) a z5 po okreskách) Po výměně svíček za "staré" cukání minimalizováno také na LPG (pouze jedno za 300km zatím)

Verdikt druhého mechanika je repas hlavy. Ovšem to vyfukování hrdlem oleje mě spíše (podle neověřených informací) naznačuje na pístní kroužky?
Auto olej nežere, jsem schopen ujet 10tis km bez dolití a ješte nejsem na spodní rysce. Z toho zase mechanik cílí na hlavu, nikoliv na kruhy... Tak vám nevím, Váš názor na hlava X pistní kroužky?

Vidím, že obrázek adaptací se nezobrazuje. Dávám odkaz na rajče, adaptace z 5.9. Aktální načtu odpoledne :)
http://ok2kzb.rajce.idnes.cz/Adaptace/#adaptace5.9.jpg

_________________
Mondeo 1.8i Zetec BlackTop rv 2000, LPG lovato
Mondeo 2.0i Duratec FlexiFuel rv 2008,


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: 1.8 zettec - cuká
PříspěvekNapsal: 27 zář 2016, 10:38 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Tlaky te jednicky nic moc :-(
Foukani oleje - pokud to nebere olej, tak bych krouzky nepodeziral.
Nemusi fungovat dobre odsavani karteru (odsavaci PCV ventil, hadicky kolem nej, cesty pro tento vzduch) a pak se nedela v motoru spravny podtlak a nahore to bude hazet olej (ono to vzdy neco nacaka ud vacek).
Na mem zetecu jsem to mel uplne zarostle a motor pak hazel olej hadici odvetrani ventil. vika do filtru sani.
Obrázek
Obrázek

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: 1.8 zettec - cuká
PříspěvekNapsal: 27 zář 2016, 11:24 
Offline

Registrován: 20 zář 2016, 15:15
Příspěvky: 10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Ahoj,

foukání není přímo oleje, pouze vzduchu, olej minimálně. Foukání zmizí s ohřátím motoru (a tím zmizí i problém s vibracemi)

Aktuální stav je takový, že čekám až bude mít mechanik volno na dílně na repas hlavy, tím by se snad měl vyřešit ten rozdíl v tlaku na válních. Tím i studený start (musím přidat, jinak spadnou otáčky na 500 a motor mlátí jakoby na 3 válce s teplem to téměř vymizí). Je to docela velká investice, no auto jinak jezdí dobře, nějak extremne pohnité dle slov mechanika není ještě alespon 2 roky (než dodělám VUT) bych jej rád uživil (jezdí levněji jak vlak)

Doufám že tech cca 10 000 teda nevyhodím komínem.

Adaptace z dneška jsou přidány na odkaz.
http://ok2kzb.rajce.idnes.cz/Adaptace/# ... 0kmLPG.jpg

_________________
Mondeo 1.8i Zetec BlackTop rv 2000, LPG lovato
Mondeo 2.0i Duratec FlexiFuel rv 2008,


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: 1.8 zettec - cuká
PříspěvekNapsal: 08 říj 2016, 11:51 
Offline

Registrován: 20 zář 2016, 15:15
Příspěvky: 10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tak se mi konečne povedlo apůjčit si měřák. Tlaky za studena dá se říci nejsou...
0,5 - 7 - 12,5 -3,5bar..

Příští týden by měli sundat hlavu a poslat ji na generálku no snad to bude ono...

_________________
Mondeo 1.8i Zetec BlackTop rv 2000, LPG lovato
Mondeo 2.0i Duratec FlexiFuel rv 2008,


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 10 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz