ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 27 dub 2024, 16:26

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 3 příspěvky ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ford Focus MKI, r.v. 2003, 1.6 benzín
PříspěvekNapsal: 10 lis 2015, 17:15 
Offline

Registrován: 02 črc 2014, 21:12
Příspěvky: 21
Tak tu mám dalšího Forda, co trošku zlobí, tak jsem se nabídl s Fordiagem. Dělám to jen občas pro známé a zadarmo za zkušenost, takže snad se podaří. :)

Jde o 1.6 benzín, příznaky jsou:

1. za studena hůř startuje, tedy, někdy téměř vůbec a je nutné přidat plyn - bohužel jsem zatím neměl možnost vidět
2. po cca půlhodině stání venku a ochlazení předtím jízdou prohřátého motoru dle teplotního čidla na cca 60 st. to chytalo vždy v pořádku
3. pokud držím plyn na zvýšený volnoběh, kolísá +/- 200 otáček
4. celkově je chod motoru vcelku neklidný, ale ne trvale.
5. mechanicky zní dobře, kontrola svíček, kompresí bude teprve následovat příští týden
6. check engine nesvítí

Co jsem zpozoroval a vyčetl:

1. na dotek se motor jeví studený, a větrák jede neustále (klima vypnutá)
2. teplotní čidlo na palubní desce ukazuje zřejmě dost nepřesně, za tu dobu co jsem to startoval, tak bylo stále v polovině
3. teplotní čidlo pro ECU se během testování pohybovalo mezi 65-105 °C, které to pak drželo - to by měla být standardní provozní teplota toho motoru.
4. po startu i teplého motoru je vždy prvních půl minuty lambda sonda v open loopu, měl jsem za to, že by měla přepínat jen za studena. další možný problém je, že ji chvíli trvá, než začne vykreslovat sinusoidu. drží se dole, zaseknutá na jedné hodnotě a tak porůznu poskakuje v několika vteřinových intervalech. a to i potom, co přejde do closed loopu. většinou ji pomůže trošku protočit motor. ještě otestuju za jízdy přepínání při brzdění motorem.
5. po přidání plynu nejprve spadne předstih na 0 a pak se teprve doupraví na požadovanou hodnotu - tak se to chová i na Pumě kupříkladu
6. druhá lambda (mělo by to mít dvě), tak se nenačetla. standardně je tam budík pro "bank 2" - měla by se pohybovat i ona?
7. adaptace OK - "ve světle zelenejch". vymazal jsem je a nechal ho jet, uvidíme jak budou vypadat po pár dní ježdění
8. TPS, MAP OK

můj předběžný závěr je, že je vadné vyhřívání lambda sondy - dle bodu 4, tedy, oproti Mondeu ST se to chová dost neurvale. Pak jsem to porovnal s naší závodní Pumou, tam je to taky lehce divoké - ale ta jede jak střela :mrgreen:
takže postup bude:
1. prověřím teplotní čidlo na úplně studeném motoru
2. ještě by to mohl dělat volnoběžný ventil - vyjedu si PID ISCDTY
3. pak se zaměřím na mechanický stav - svíčky, tlaky


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 10 lis 2015, 20:29 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Na me moc otazek :-)
Pri proverovani si over take presnost rozvodu. Na tomhle motoru to dost lidi zmrvi a pak se to houpe na zvysene volnobehu.
Nekde na youtubu najdes primo video ktere to cele dokumentuje. Zdroj je nekdo z http://www.ford-focus.cz/forum

K lambdam - nastuduj si toto viewtopic.php?f=15&t=54&hilit=lambda

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 22 črc 2016, 15:06 
Offline

Registrován: 02 črc 2014, 21:12
Příspěvky: 21
rád bych poděkoval za radu s kontrolou rozvodů; dlouho jsem tu nebyl a pak už jsem si nevzpomněl napsat resumé.

tohle jsme odhalili při kontrole nastavení rozvodů :doh: a dělal to prosím autorizovaný servis :o


Přílohy:
focus-ford-forda-ceska-lipa-rozvody.jpg
focus-ford-forda-ceska-lipa-rozvody.jpg [ 157.67 KiB | Zobrazeno 6355 x ]
ford-dorda-rozvody-focus.jpg
ford-dorda-rozvody-focus.jpg [ 196.17 KiB | Zobrazeno 6355 x ]
Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 3 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz