ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 29 bře 2024, 03:16

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 14 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VAG-COM
PříspěvekNapsal: 13 led 2013, 16:51 
Offline

Registrován: 13 lis 2012, 14:13
Příspěvky: 3
Zdravím,
podařilo se někomu rozjet Tominův kabel ze softem VAG-Com?
Přepnuto do KL-modu mám, verze kabelu 3.06, verze ForDiagu 1.24.04. Zkoušel jsem verzi VagComu 805.1 a 409.1. V obou případech vypisuje tuto chybu (viz příloha).

Díky


Přílohy:
vagcom.jpg
vagcom.jpg [ 16.39 KiB | Zobrazeno 20335 x ]

_________________
Ford Focus 1.8TDCi 74kW Ghia, r.v.06/2004, tmavě modrá
Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: VAG-COM
PříspěvekNapsal: 15 led 2013, 20:42 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Podle mne to zkousis s verzi softu VagCom ktery NEhleda K-line kabel, ale HexCan kabel. To fungovat nemuze.
Zkus VCDS-lite (ke stazeni u tvurce HexCanu). Ta ocekava K-line kabel a s ni jsem to zkousel.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: VAG-COM
PříspěvekNapsal: 27 bře 2013, 00:28 
Offline

Registrován: 04 zář 2012, 14:20
Příspěvky: 14
Nazdar,

Ja som to skúšal na aute Alfa romeo 147 1.6 TS s kablom, verzia 3 cez program MultiECUscan.
Fungovalo to spravne - na riadiacu jednotku motora som sa pripojil, cize by mal fungovat aj VagCOM pri spravnej verzii a nastaveni.

Len by ma zaujimalo, Tomin - ako funguje prepinanie kabla do KL modu. Ide mi konkretne o to, ze pri talianskych autach ma kazda riadiaca jednotka K-line na inom pine. Na defaultnom 7 je RJ motora, na 3 je Airbag, na 1 je ABS, na 12 su xenony. Ci by sa to teda nedalo prepnut nejak v programe, ci je to teda mozne, alebo sa to da iba prostrednictvom redukcii na OBD kabel, respektive prepinaca priamo na kabli ?

_________________
EX: Ford Mondeo Combi, 1.8 TD, Ghia, rv. 1999


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: VAG-COM
PříspěvekNapsal: 01 dub 2013, 20:47 
Offline

Registrován: 04 zář 2012, 14:20
Příspěvky: 14
A ešte by ma zaujímala jedna vec. Skúšal som sa pripojiť na Audi A6 vo FD (Fordiag) prepnuty do KL modu, pomocou VAG-COM 4.09, to nefungovalo. Ked som sa ale pripajal vo FD pomocou "OBDII/EOBD", tak to uz fungovalo - napravo v logu to vypisalo "CAN"- pripojil som sa, no bolo tam velmi malo parametrov na sledovanie. Zaujima ma teda, ci by kabel nesiel prepnut do CAN modu, aby isli diagnostikovat aj najnovsie VAG vozidla ?

_________________
EX: Ford Mondeo Combi, 1.8 TD, Ghia, rv. 1999


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: VAG-COM
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013, 16:02 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Citace:
kazda riadiaca jednotka K-line na inom pine. Na defaultnom 7 je RJ motora, na 3 je Airbag, na 1 je ABS, na 12 su xenony. Ci by sa to teda nedalo prepnut nejak v programe, ci je to teda mozne, alebo sa to da iba prostrednictvom redukcii na OBD kabel, respektive prepinaca priamo na kabli ?
Takto to neni jen na Italech. Opel take pouziva vice ruznych K-line na ruznych pinech.
FD ma aktualne pouze jednu K linku a neda se prepinat.
Muzes leda vsechny piny propojit uvnitr konektoru. Nezkousel jsem to, ale nemel by byt problem.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: VAG-COM
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013, 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2012, 10:54
Příspěvky: 146
Bydliště: čáslavsko
Citace:
Zdravím,
podařilo se někomu rozjet Tominův kabel ze softem VAG-Com?
Přepnuto do KL-modu mám, verze kabelu 3.06, verze ForDiagu 1.24.04. Zkoušel jsem verzi VagComu 805.1 a 409.1. V obou případech vypisuje tuto chybu (viz příloha).

Díky
Zkoušel jsem verzi 409.1, také se mi objevovala hláška z přílohy, ale kabel fungoval (samozřejmě v KL módu) dobře. Jen některá okna vyžadují HEXCAN kabel, není to ale nic podstatného. Tominův kabel najde všechny jednotky a i vyčte závady. Fungují i živá data. Zrovna nedávno jsem řešil Octavii I 81 kW. Zlobí ovládání lopatek turba. Turbo tlačí víc než je zdrávo a motor padá do nouzáku. Prý u této Octy celkem běžná závada...

_________________
Kabel ForDiag 3.63; Ford Focus MK II 2.0 16V (2011)
Colorado Red GALERIE


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: VAG-COM
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013, 20:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Citace:
Skúšal som sa .... prepnuty do KL modu, pomocou VAG-COM 4.09, to nefungovalo. Ked som sa ale pripajal vo FD pomocou "OBDII/EOBD", tak to uz fungovalo - napravo v logu to vypisalo "CAN"-
Sis vlastne sam odpovedel. Pokud kabel prepnes do KL modu, tak se muze spojit jen s jednotkami na K(pripadle +L) sbernici, ale NEmuze se spojit s nicim na CANu.
FD verze 3 umi CAN, ale ne v KL modu. Reseni je jedine to, ze do sw v PC dopisu podporu pro VW CAN protokol.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: VAG-COM
PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 07:59 
Offline

Registrován: 16 říj 2014, 07:54
Příspěvky: 19
Ahoj. Jak to vypada s CANem u vw, dokazal jsi ho Tomine uz dopsat do sw? Jde mi o kodovani u vw ktery by se mi ted hodilo, ale jeste ti musim poslat kabel k uprave.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: VAG-COM
PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 15:15 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Ahoj. Bohuzel nepotesim. VW zatim neni, a asi jeste dlouho nebude na poradu dne.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: VAG-COM
PříspěvekNapsal: 18 říj 2014, 19:51 
Offline

Registrován: 16 říj 2014, 07:54
Příspěvky: 19
Ok nic se nedeje diky. A pujde se pak nekdy s verzi 3.10< teda pripojit treba na citroen kdyz ma motor 1.6hdi?Teda ne jen vycitani chyb, ale potreboval sem udelat regeneraci ale mam starsi verzi kabelu tak sem to musel udelat jinou diagnostikou.


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 14 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 1 host


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz