ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 28 bře 2024, 11:28

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 14 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nemohu se připojit
PříspěvekNapsal: 12 lis 2017, 13:19 
Offline

Registrován: 29 říj 2017, 17:00
Příspěvky: 1
Poradíte v čem je problém ? Nemohu se připojit přes BT OBD2 adaptér. Android Torque přitom funguje bez problémů.
https://www.2i.cz/i/ELYxM
https://www.2i.cz/i/ELk47


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Nemohu se připojit
PříspěvekNapsal: 13 lis 2017, 18:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Zkusil bych zarizeni z BT manageru smazat/odpojit, pak smaznout ve Spravci zarizeni COM3 (+pripadne COM4)
a nainstalovat/spojit znovu.
Pri spojovani pak davat pozor na okamzik kdy se zobrazi dotaz na PIN a zadat spravny "1234"

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Nemohu se připojit
PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 09:06 
Offline

Registrován: 16 led 2018, 16:46
Příspěvky: 3
Ahoj, taky se nomohu připojit viz příloha
Jak mám dále postupovat Děkuji K.


Přílohy:
ford focus1.JPG
ford focus1.JPG [ 154.4 KiB | Zobrazeno 14090 x ]
ford focus.JPG
ford focus.JPG [ 144.92 KiB | Zobrazeno 14090 x ]
Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Nemohu se připojit
PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 12:01 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Nastavený port COM3 (viz. spodní lišta programu) NEbude správný port pro Fordiag.
Software není schopen rozpoznat 100%ně zda je na COMu 3 Fordiag interface a protože se mu zařízení na portu
jeví jako Fordiag přepnutý do KL módu, tak nabízí (mylně) jeho přepnutí zpět do Fordiag modu.

Tedy jít do nastavení programu, tam vybrat správný port COM a potvrdit OK. Případně tam zkusit i autodetekci = "Vyhledat interface".
Pokud jiný COM v počítači není, nebo autodetekce nic nenajde, nebude nainstalovaný ovladač Fordiagu. Pak viz. viewtopic.php?f=14&t=3 a popis v přiloženém návodu na CD v PDF formátu.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Nemohu se připojit
PříspěvekNapsal: 01 zář 2018, 10:48 
Offline

Registrován: 01 zář 2018, 10:28
Příspěvky: 1
Ja mam zaujimavy problem s kablom. Mam starsiu verziu kabla uz niekolko rokov (tusim 6 ci 7). Minule som ale musel notebook preinstalovat - ten isty system a tie iste ovladace. Nainstaloval som ForDiag + ovladace, ForDiag pripoji interface na porte COM3, ale pri pokuse o spojenie s ECU sa akurat vypne radio a ForDiag zahlasi ECU nenajdena. Skusal som viacero verzii ForDiag, no stale to iste. Predtym mi to bezproblemov fungovalo. Auto je Mondeo MK3 TDCI 96kw r.v. 2004. Skusal som aj na focuse r.v. 2006 - to iste, nespoji sa s ECU. Fakt netusim kde je problem.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Nemohu se připojit
PříspěvekNapsal: 21 zář 2018, 15:27 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
daggy007: pochybuji ze by to melo souvislost s vypnutim radia, ale jinak bych se zameril
na nainstalovani ovladace (viz. viewtopic.php?f=14&t=3)
a pote nastaveni spravneho COM portu ve Fordiagu: (viz. viewtopic.php?f=5&t=301)

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Nemohu se připojit
PříspěvekNapsal: 09 črc 2019, 16:38 
Offline

Registrován: 09 črc 2019, 16:30
Příspěvky: 1
Ahoj,
mám potíže s připojením přes bluetooth dongle. Potíže jsou jen v aplikaci fordiag. Když jsem pustil scanmaster-elm, tak jsem vybral připojení přes bluetooth a to fungovalo hned.
Pokud pustím fordiag, tak v nastavení vidím možnosti jen COM 5 a 6. Dle správce zařízení jsou oba porty pro bluetooth. Zkoušel jsem je i smazat a znova nastavit bluetooth,
ale výsledek stejný. Píše to "interface is in KL-mode currently"... pak jsou zkoušel možnosti OK/Cancel, ale ani jedna z nich nijak nefungovala.

Mám pocit, že aplikace vůbec bluetooth nepodporuje. Funguje BT vůbec někomu? Je mi divné, že jiné aplikace fungují - v nich se vybere jen jméno bluetooth spojení/zařízení
a jede to. Pokud napadá někoho v čem by mohl být problém, budu rád za radu.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Nemohu se připojit
PříspěvekNapsal: 16 zář 2019, 18:47 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Fordiag software přistupuje k interface přes COM rozhraní, tedy je nutné nejprve
- spárovat interface s Windows (+ zadat párovací PIN 1234)
- Windows pak založí DVA nové COM porty (např. COM6 a COM7)
- až poté je možné zkusit "Hledat interface", nebo rovnou nastavit ve Fordiagu COM6 (ten COM s nižším číslem je ten správný port, používaný pro odchozí spojení z Windows k interfaceů COM7 se nepoužije)

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Nemohu se připojit
PříspěvekNapsal: 04 dub 2020, 21:06 
Offline

Registrován: 17 úno 2020, 07:43
Příspěvky: 6
Ahoj,

taky mám podobný problém (prehistorický netbook Packard Bell "dot s-e 245CZ" atom N570 + ASUS USB-BT400 a OS: W7 starter SNPC OA) >> zkoušel jsem restarty, reinstal ovladačů i app, pohrát si s nastavením ve správci zařízení atd. :)

nejříve jsem zkusil BT verzi (nainstaloval se COM3 a 4) a i když jsem po neuspěšném připojení zkusil manuálně přepnout na COM4, tak se i tak v dialogovém okně objevovala hláška s pokusem připojit se přes COM3
(Forscan se připojil bez problému na první pokus >> nejsem si už jistý, ale ukazoval verzi adaptéru 4.15? )

potom jsem kvůli ELMconfigu přešroubobal na USB verzi a scénář se v podstatě opakoval >> FORScan i ELMconfig se chytnul na poprvé a FORDiag zase nic, i když se tváří, že autodetekce něco našla, tak se nechce připojit (nepíše konktréní kod chyby >> jen port přes který to zkouší a že připojení selhalo) >> Fordiag jsem po restartu zkoušel vždy jako první, takže předpokládám, že adaptér neblokoval např. FORSCAN :)
vím, že je problém nejspíš na mé straně (ale vzhledem k pomalosti NETBOOKU je jakékoliv laborování doslova utrpení :)) >>> tak se ptám: co dělám blbě případně jestli je aplikace FG citlivější na tragický HW ?:D libí se mi diagnostika a živý přehled (rád bych to časem rozběhal :) )


mondeo v kombíku(MK4 2009) 2.0 TDCi 103kW + CONVERS+/Travelpilot FX


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Nemohu se připojit
PříspěvekNapsal: 06 dub 2020, 11:31 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Mysím si, že autodetekce nerozpozná správně ForDiag interface, ale jiné zařízení na jiném COMu.

Zkusil bych NEpoužít autodetekci, ale jednoduše nastavit ten správný COMxx (který COM vypsal ForScan ?)

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 14 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz