ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 28 bře 2024, 10:54

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 2 příspěvky ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Osciloskop - uložení a načtení
PříspěvekNapsal: 22 zář 2020, 11:36 
Offline

Registrován: 09 lis 2014, 21:30
Příspěvky: 46
Ahoj Tomine, uložil jsem si data z osciloscopu přes tlačítko uložit. Uložil se v pořádku zip soubor. Při pokusu o načtení, se mi, ale nezobrazí jen PIDy, které jsem sledoval, když jsme to ukládal. Ale jaksi všechno možné. Viz. prinstscreen. Lze nějak ty přebytečné PIDy vypnout, aby na tom záznamu bylo něco vidět? Nebo je na načtení nějaký speciální postup? Jen otevřu fordiag, nikam se nepřipojuju, otevřu prázdný osciloscop a dám načíst.
Příloha:
scope_fordiag.png
scope_fordiag.png [ 58.39 KiB | Zobrazeno 4295 x ]

_________________
Ford Mondeo MK III 2.0 Duratec HE r.v. 2005


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Osciloskop - uložení a načtení
PříspěvekNapsal: 08 říj 2020, 17:33 
Offline

Registrován: 10 zář 2015, 19:44
Příspěvky: 49
Ahoj, Jane.

Všiml jsem si toho také cca před měsícem. Zkusil jsem načíst data stažená z osciloskopu před hodinou a zobrazují se mi správně. Jal jsem podezřením, že se zobrazuje to, co se uložilo a při analýze uložených souborů (dbf a csv tabulek) jsem si to potvrdil. Z nějakého důvodu se s vybranými PID uložily datové řady i nějakých dalších "parazitních" PIDů na první pohled shodných s těmi tvými. Takže problém není ve čtení dat, ale už v samotném ukládání.

Jediný rozdíl, který mě napadá mezi získáním dat před hodinou a před měsícem je ten, že před hodinou s jistotou vím, že vybrané PIDy jsem si před spuštěním uložil do Předloh. Verzi mám 1.30.16 a aktualizace, myslím, už nějaký čas nevyšla.

Zkus si tedy před spuštěním osciloskopu uložit sestavu do Předloh. Zní to jako blbost, ale... Ještě mě napadá, že jsem před hodinou použil jiný kabel (koupený tento týden) namísto několik let starého použitého před měsícem.

Zdar a sílu!

_________________
Lu2

Nyní: Ford Mondeo III 2.0i 107 kW po FL
Dříve: Ford Focus I 1.6i 74 kW po FL


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 2 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz