ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 29 bře 2024, 03:18

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 1 příspěvek ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vypnutí smart charging v BCM
PříspěvekNapsal: 29 pro 2022, 15:01 
Offline

Registrován: 29 pro 2022, 14:32
Příspěvky: 1
Zdravím.
Na Mondeu 2.0TDCi/120kW, r.v. 2017 se od počátku potýkám s problémem nízké živostnosti akumulátoru. První jsem měnil po cca 2 letech, nynější/druhý možná nepřežije tuto zimu :-(. Auto jezdí spíše delší štreky, ale problém je v tom, že i po delší jízdě se akumulátor nedobije.
Nejprve jsem řešil přes servisy Ford (v Brně obecně problém),ale vše je prý v pořádku, a už na ně nemám nervy.
Takže jsem hledal informace na různých fórech, a pravděpodobný problém je popsán níže (s dovolením odcituji příspěvek na toto téma z jiného fóra):
"Řešení je přitom jednoduché. Připojit se na OBD konektor a v řídící jednotce motoru BCM vypnout smart charging (vybrat "Without Battery Monitor Sensor"). Tím dojde k přepnutí na režim standardního nabíjení akumulátoru na 100% a je po problému. Pro připojení na OBD je potřeba speciální hardwarový kabel s možností přepnutí dvou rychlostí, který lze např. objednat v Číně za pár korun a program ELMConfig viz obrázek:"
Dotaz tedy zní: je možné přes diagnostiku ForDiag (mám zakoupenou) výše uvedené přepnutí do režimu standardního nabíjení provést?
Chtěl bych to udělat před případnou výměnou baterky, protože tento ecoterorismus nehodlám dále podporovat.


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 1 příspěvek ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz