ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 18 dub 2024, 15:01

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 5 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Engine Systems Fault, Duratec HE 1.8
PříspěvekNapsal: 10 zář 2012, 14:00 
Offline

Registrován: 10 zář 2012, 13:07
Příspěvky: 2
Bydliště: Banská Bystrica
Môj problém začal v jedno chladné júlové ráno.
Auto stálo pred domom pár dní, počas ktorých pravidelne pršalo, cez deň vysoká vlhkosť, ráno silná rosa. Aj to ráno pred jazdou bolo celé orosené. Štart a začiatok cesty bol OK. Po prejdení cca 10km som dal nohu z plynu pred znížením na 70-ku, auto sa mi v tej chvíli preplo do núdzového režimu, čo som si uvedomil a všimol až pri následnom pokuse o akceleráciu, na PP mi svietila hláška "Engine Systems Fault", pričom nesvietila žiadna kontrolka. Prešiel som zvyšných pár km domov, vypol motor a po opakovanom naštartovaní sa zdalo byť všetko v poriadku. Avšak trvalo to len chvíľu, kým som sa opäť nepohol, pred výjazdom na hl.cestu opäť to isté. Keďže cestou mám origo Ford servis, tak som zašiel rovno na diagnostiku. Výsledok bol taký, že na diagnostike údajne nič nenašli, pričom vyčistili škrtiacu klapku a nahrali mi nový soft do RJ. Po odchode zo servisu som neprešiel ani 10km a za podobných okolností (noha z plynu pri dojazde na červenú) sa chyba vyskytla znova. Tak som sa vrátil do servisu, opäť nasledovala diagnostika a nastavenie škrtiacej klapky, následná skúšobná jazda (cca 30 km) prebehla bez problémov. Cesta do práce OK, popoludní po práci som sa išiel ešte raz previezť a po cca 40km sa chyba zopakovala, tentokrát sa už rozsvietili aj oranžová kontrolka motora a červená kontrolka vedľa displeja. Na radu jedného automechanika som odpojil baterku, aby sa resetla RJ, no po jej zapojení sa stav nezmenil, skôr naopak - auto už hneď pri otočení kľúča hlási "Engine Systems Fault" a núdzový režim. Pri viacerých otočeniach kľúča sa občas hlásenie nezobrazí, vtedy môžem normálne naštartovať no po pár sekundách padne do núdzového režimu, celý motor trasie, akoby išiel iba na 3 valce.
Prosím o radu, kde začať s hľadaním problému, nakoľko v servise mi pri poslednej návšteve doporučili "výmeniť RJ a najlepšie spolu s ňou aj škrtiacu klapku" :shock: :shock: :shock:, pričom sa naň (aspoň podľa mňa) ani poriadne nepozreli.

_________________
Ford C-Max, r.v. 07, Trend X, Duratec HE 1.8 92kW


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 10 zář 2012, 15:29 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Vymenkari :-)
Opravdu nejsou zapsane zadne chyby v registru ? Odpojovani baterky bych delal jen kdybych tim neco konkretniho sledoval. Je preci nesmysl opravit auto tim ze se zresetuje ecu.

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 10 zář 2012, 15:58 
Offline

Registrován: 10 zář 2012, 13:07
Příspěvky: 2
Bydliště: Banská Bystrica
Chyby skúsim načítať, keď mi dorazí kábel, ktorý som si objednal. Zatiaľ som na diag iba v servise a žiadne chyby som sa nedozvedel :( ... a to som tam už nechal viac ako 100,- €.

_________________
Ford C-Max, r.v. 07, Trend X, Duratec HE 1.8 92kW


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 10 zář 2012, 20:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2012, 07:02
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
Taky bych se divil, kdyby při rozsvícené kontrolce motoru byl chybový registr prázdný...zřejmě si s kódy závad nevěděli rady, tak je smazali.

_________________
kabel ForDiag 3
Ford MONDEO MKIII combi, r.v. 05, Ghia, Duratec HE 2.0 107kW, LPG AC-Stag 300-4Plus


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 10 zář 2012, 20:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2012, 07:02
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
Pokud nedisponuješ diagnostikou, začal bych nejspíš bezvadným vysušením koncovek vysokonapěťových kabelů a izolátorů svíček. Kamarádovi se takhle dokázala udržet vlhkost na svíčkách měsíc a to s autem párkrát ujel trasu cca 5km!
Jinak jsem chtěl tohle dopsat do předchozího příspěvku, ale napsalo mi to, že ho nemůžu smazat ani upravit. A přihlášený jsem byl :)

_________________
kabel ForDiag 3
Ford MONDEO MKIII combi, r.v. 05, Ghia, Duratec HE 2.0 107kW, LPG AC-Stag 300-4Plus


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 5 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz