ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 28 bře 2024, 22:27

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 1 příspěvek ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Úprava tachometru NAHORU!!
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2019, 20:20 
Offline

Registrován: 17 srp 2017, 10:26
Příspěvky: 7
Ahoj,
mám takový dotaz, týká se jak softwaru, tedy toho, jestli to umí, tak i Vašeho názoru ohledně mého problému.

Kupoval jsem auto (Ford) už se stočeným tachometrem, věděl jsem o tom a prodávající nic nezatajoval. Mě to tehdá nevadilo, cena byla příznivá, konec konců, hodnotím stav auta, ne číslo na palubce.. K politování je, že auto bylo přitažený z reichu a do té doby km seděly, na dovozu bylo dokonce prověřený cebií a bylo čistý jako lilie, až tady, když ho první majitelka v ČR strčila do nějakýho bazaru, tak ho tam před prodejem hezky stáhli... Auto bylo, po mém pátrání, stočeno přesně o 100 000 km. ECU po připojení ForDiag ukazuje přibližně o 100 000 km víc od posledního flashe, takže evidentně s ECU manipulováno nebylo... Na cebii je stočení zaregistrované a +/- vše sedí. Nicméně, je auto bych rád poslal do světa. Udělal jsem rozvody a další servis, autu jsem dal tu nejlepší péči, takže nájezdově by auto všechny intervaly mělo v cajku. Akorát, lidé se k němu právě kvůli stočení, na které, myslím si, že férově, upozorňuji už v inzerátu, moc nehrnou. Ačkoliv auto je pěknej kousek, jezdí dost dobře, na svůj věk a ten nájezd by mu člověk netipoval...

A teď na co bych rád znal Váš názor - mělo by cenu a bylo by správné vytočit tachometr na +- původní hodnotu, když vím, jaká to byla (i když uznávám, že se pohybuju v nějakém rozmezi chybovosti)? Auto jsem si opravoval sám, a krom statisíců km kilometry sedí, takže bych jen upozornil a případně přepsal v záznamech, že to nebylo dělané ve 1XX XXX km ale ve 2XX XXX km. Bohužel, díky silné mediální masáži a strašení lidí je stočenej tachometr NO GO a když to člověk přizná, tak nemá auto prakticky šanci prodat. Když to člověk nepřizná, zase může očekávat, že možná přijde novej majitel s tím, že jsem ho ojebal a bude chtít vrátit auto a buchví co, na což rozhodně nemám náladu a třeba nebudu mít už ani ty peníze..

Mám samozřejmě ForDiag a tak bych se chtěl i zeptat, jestli to po připojení k přístrojovému štítu umí nebo ne...

Díky moc za odpověď...


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 1 příspěvek ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz