ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 16 dub 2024, 08:26

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 4 příspěvky ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16 črc 2015, 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 19 čer 2015, 21:10
Příspěvky: 2
Ahoj, u mondea MkII kombi (1999 1,8 benzin) se po luxování pod předními sedadly rozsvítila kontrolka airbagů. Kontrolka blikne vždy 4x pak pauza. Pomocí ForDiagu se mi nedaří připojit do jednotky airbagů, ve starších příspěvcích fóra na fordfans jsem našel info že u mondea MkI a MkII tato jednotka připojit nejde ani s IDS. Podle počtu bliknutí kontrolky by mělo jít o předpínač bezpečnostních pásů. Zkontroloval jsem konektory pod sedadly, vypadají v pořádku ale kontrolka bliká stále. Už se mi to stalo v minulosti, řešil jsem to odpojením baterky, ale tím přijdu i o naučená data v ECU. Existuje možnost jak vymazat chybu v jednotce airbagů u tohoto mondea bez odpojení baterie?

_________________
Mondeo MkII kombi 1,8 benzin


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 17 črc 2015, 09:50 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Potvrzuji ze airbag u MK1 a MK2 Mondea se neda vycist pres diagnostiku, ani pres IDS.
Myslim ze by Ti airbag hned po odstraneni problemu blikat prestal (pri nasledujicim zapnuti zapalovani),
takze problem tam, dle meho, stale mas.

Cislo / bliknuti chyb airbagu co mam ulozene prikladam v PDF.


Přílohy:
kodyairbagsmondeo2000wzwyz.pdf [24.49 KiB]
Staženo 615 x

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop
Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 03 srp 2015, 20:26 
Offline

Registrován: 04 zář 2012, 14:20
Příspěvky: 14
Nazdar,

Tento problem som uz na mk2 riesil velakrat (hlavne po vysavani pod prednymi sedadlami :-D )

Ide o to, ze pod obidvoma prednymi sedackami je dvojica žltých konektorov, a minimalne v jednom z tychto 4 konektorov mas teraz zly kontakt pinov (resp. nemas tam kontakt ziadny - pises, ze konektory vyzeraju dobre , no oni dobre vyzeraju stale :-D )

Vacsinou staci porozpajat tieto konektory pripevnene na spodku sedacky a pozapajat ich nazad, len aby sa obnovil kontakt. Mne sa ale stalo, ze som musel porozpajat a znovu pospajat aj konektory v takom čiernom otvaracom boxe pod sedackou (ano - vo forde pre istotu prerusia dolezity kabel 2x)

Všetko samozrejme urob pre istotu pri vypnutom zapalovani, baterku odpajat nemusis

Skus toto, a ak by si potreboval nejake info, rad pomozem

_________________
EX: Ford Mondeo Combi, 1.8 TD, Ghia, rv. 1999


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 06 srp 2015, 19:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 19 čer 2015, 21:10
Příspěvky: 2
Tak problém se povedlo odstranit, byl to skutečně špatný kontakt v konektoru pod sedadlem. Manipulaci s konektory jsem prováděl při vypnutém zapalování, po dalším zapnutí zapalování už kontrolka neblikala a tento stav vydržel celou dovolenou. Jinak podle tabulky blikacích kodů od Tomina se jednalo o pruchu "Side crash sensor, passenger's side" buď internal fault nebo communication error. Díky vám za pomoc :) !

_________________
Mondeo MkII kombi 1,8 benzin


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 4 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz