ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 28 bře 2024, 16:25

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 1 příspěvek ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mondeo 2.5T cukání při zátěži
PříspěvekNapsal: 13 zář 2022, 09:13 
Offline

Registrován: 16 srp 2017, 18:30
Příspěvky: 1
Ahoj, Mondeo mk4 2.5T 162kw.

Řeším cukání u uvedeného auta zejména v zatížení při rozjezdu nebo při plném plynu. Cukání je proměnlivé někdy to je tak pocukává a někdy to cuká hrozným způsobem. Předchozí majitel vyměnil svíčky, cívky a MAF. Já podezírám problém na palivovém systému. Vyměnil jsem pro jistotu snímač tlaku paliva na palivové liště. Zapomněl jsem napsat že pamět závad je prakticky prázdná občas tam naskočí chyba snímače hladiny oleje což by němělo mít spojitost.

Máme doma fordiag tak jsme provedli jízdní zkoušku s měřením nějakých parametrů jako tlak paliva, zatížení a A/F ratio a polohu pedálu. Když to začně cukat tak A/F skáče nahoru a dolů. Nevím jestli je to jen násladek cukání motoru a tedy špatného chodu nebo jednoduše nestačí dodávat palivové čerpadlo benzín. Tlak palive je vetšinou 3 bary a někdy když to cuká tak má snahu vylézt trochu výš. Když jsme letěli z kopečka auto mělo pocitově správný výkon tlak paliva byl někdě na 3,5baru.
Podle toho co jsem všude možně pročet tomin psal, že 2.5T má proměnlivý tlak paliva. Nikde jsem pořádně nedohledal správné hodnoty které naměřit. Zdá se že při zatížení to má tlačit těch 3,5baru. Bohužel nevím o nikom v okolí kdo by měl stejný motor a já aspoň mohl porovnat parametry. Vypadá že budeme sundávat nádrž a čistit sítko v čerpadle. Při hledání nového čerpadla jsem trochu zmaten zdá se že st225 má jiné čerpadlo.

Nemůžete mi prosím někdo potvrdit správný tlak paliva a chování A/F při zatížení ? nezdá se mi že by to mělo lítat nahoru a dolů ale teoreticky by to mělo být jen bohaté ne ? Děkuji za každý užitečný poznatek.


Přílohy:
FORDIAG_LOG_TEST_TPS_31.08.2022_08.21 (2).ZIP [235.23 KiB]
Staženo 126 x
Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 1 příspěvek ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz