ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 28 bře 2024, 14:38

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 2 příspěvky ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: S-max 1.8 TDCi občas nestartuje
PříspěvekNapsal: 15 črc 2020, 20:09 
Offline

Registrován: 16 říj 2014, 07:54
Příspěvky: 19
Ahoj, nechci zakládat nový vlákno tak snad nevadí když to napíšu sem. Mám problém s jedním smaxem 1.8 TDCi 92kw. Oběhlo to snad všechny servisy, všichni všechno vyměnili jak už to tak bývá a auto stále občas nestartuje. Projevuje se to hlavně za studena, motor točí ale nechytne, bez DTC, startovací otáčky dostatečný, tlak v railu taky, přikládám graf alespoň tří hodnot: tlak, otáčky, synchronizace. Vyměněny čidla na vačce, klice, startér, spojka se setrvákem,kontrola vstřikovačů, čerpadla, vyměněn pal. filtr i s nádobou atd atd, borci tam naflákali všechno nový i když nejspíš nemuseli. Co mě ale zaráží je, že při točení když motor nechytá tak vůbec nezakouří a to můžu točit do zbláznění, podle mě jednotka v tu chvíli z nějakýho důvodu nespustí vstřiky. Měl sem možnost zkusit jinou jednotku ale beze změny. v grafu je vidět na začátku že motor točí ale nechytne, v další části držím sepnutý zapalování a nepouštím ho, startér spustí a zase vypne, zase sám spustí a zase vypne, na počtvrté motor chytne, po vypnutí už normalně startuje, nechám ho vychladnout a zase to vyvolám. Nedisponuju osciloskopem zatím, mám jen možnosti Fordiag, Forscan, KTS 560, Ford IDS VCM, sledoval sem i teploty paliva, nasávaného vzduchu a motoru, chovaly se reálně. Budu rád za jakýkoliv rady, hlavně bych chtěl nějak otestovat jestli opravnu na vstřikovače v tu chvíli nejde signál, ale vidím jen vyvážení a to až motor nastartuje.


Přílohy:
2.jpg
2.jpg [ 222.58 KiB | Zobrazeno 4838 x ]
Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: S-max 1.8 TDCi občas nestartuje
PříspěvekNapsal: 17 črc 2020, 09:12 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2012, 19:56
Příspěvky: 918
Proc ty otacky spadnou z 520 brzo na polovinu ?
Nepridira se starter ?

_________________
Tomas, fordiag (at) fordiag.cz
Mondeo 2.5T I5 Ghia Duratec volvotop
Mondeo 1.8 16V Ghia Zetec blacktop


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 2 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz