ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 28 bře 2024, 14:07

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 3 příspěvky ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FoMo MK3 2005 TDCi 96kw - nestartuje
PříspěvekNapsal: 20 zář 2018, 15:26 
Offline

Registrován: 17 úno 2016, 14:58
Příspěvky: 4
Ahojte,

riesim jeden zahadny problem. Otec menil na MK3 TDCi sanie. Auto dovtedy jazdilo v poriadku - len bola diera v sacom potrubi (neobvykle ja viem ale bolo to tak) - klasicky vysavacovy zvuk, cierny dym - tak ho vymenil za druhe, rovno vydrhol kanaliky od karbonu, pomenil tesnenia, zalozil druhe sanie a bum - auto nestartuje. Fordiag vsak nevypisal vôbec ziadnu chybu. FRP pri startovani hned pekne vyskocilo na 25~ish MPa. Naoko vsetky podmienky pre start naplnene no motor iba tocil a tocil a nic.

Padlo podozrenie na rozvody, po demontazi deklu vyzerali byt v poriadku - hoc sponovak bol taky uz ltt no skocene neboli ale motor ma cez 300t... Tak sa to rozhodilo, sla dolu aj hlava (ked uz, tak uz!) boli tam nejake nanosy karbonu okolo ventilov to sa pekne zacistilo, jemne sa presli dosady ventilov, dala sa stiahnut hlava, opticka kontrola spalovacieho priestoru ci naahodov nieco pocas vymeny sania ci cisteni nespadlo dnu, zalozilo sa nove tesnenie, vymenili sa rozvody. Bohuzial, stav po zlozeni rovnaky. Vytiahli sa vstrekovace a boli suche, tak sme potestovali po jednom ci sa vobec aktivuje vstrekovanie - tu je problem, nespusti sa vstrekovanie.

Boli testovane aj tlaky, tlakomer bol vsak iba do 24bar a TDCi by malo mat cez 30 bar. Kazdopadne min. tych 24 bolo na vsetkych valcoch.

Pri X pokusoch nastartovat bez ulozeneho DTC, ziadna kontrolka (zhavenie, motor) sa nacitali napokon 2 chyby: P1608 a B1681. Po zmazani uz nenabehli znovu no je to jediny nas referencny bod vsetko ostatne sa zda byt v uplnom poriadku.

P1608 bezne u TDDi no u TDCi skor nie - nie je jasne o co ide. Watchdog malfunction.
B1681 PATS transceiver signal is not received - immo blika normalne, po otoceni zapnuti elektriky na sekundu zasvieti a zhasne ako obvykle. Po zmazani sa neopakovala.

TL;DR: motor toci a nestartuje, nevypisuje chyby, nerozblika zhavenie, FRP pri startovani kopiruje pozadovany tlak - vstrekovanie sa vsak nespusta; tlaky motora by mali byt ok - na cistic chyta hned no po spotrebovani cistica zase dead.

Otazka pre asi tomina - ForDiag v tom logu napravo pri pripajani na jednotku ukaze Start enabled znamena to, ze immo akceptoval kluc a povoluje s nim start? Pre vylucnie PATS.

Sorry za slohovu pracu ale veskere inhouse znalosti boli uz vycerpane. Vsetky rady vitane.


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 26 zář 2018, 14:21 
Offline

Registrován: 01 led 2013, 16:02
Příspěvky: 4
asi nemas signal z vacky preto ti ani neotvara vstreky , pozri ci tam nie je nejaky PID na synchro , alebo zober osc. skontroluj co vidi pcm


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 28 zář 2018, 13:46 
Offline

Registrován: 17 úno 2016, 14:58
Příspěvky: 4
Diky ica.

Ano, ku tomu som sa snazil dopatrat, to bola pre mna posledna neznama. Skusili sme druhy snimac na vacku aj kluku, neslo, skusili sme povodne na mojom aute, povodne boli v poriadku, premerala sa kabelaz po RJ - v poriadku. PID na synchro ma bohuzial myslim az mk4 ale mam pocit, ze som videl DTC ked bol chybny vackovy snimac ze neprebehla synchronizacia tak neviem... Mozno sa mylim.

Kazdopadne, zavada vyriesena. Nemam ponatia ako sa to mohlo stat, ale nefungoval ani jeden vstrekovac. S vymenou sania sa zacistovali aj sacie kanale od karbonu s cisticom EGR - jedina logicka vec co mi napada je, ze sa tento rozpusteny karbon cez valec dostal do vstrekovaca hoc si to nedokazem predstavit ako, lepsiu odpoved nemam. Nuz nova skusenost, snad niekomu tato situacia v buducnosti pomoze.

PS: vstrekovace neboli mechanicky KO, po rozobrati a mechanickej inspekcii pod lupou vyzerali OK, nenasli sa ziadne znamky nadmerneho opotrebenia a po riadnom vycisteni v ultrazvuku a spravnom zlozeni auto startuje, jazdi bez zavahania.


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 3 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 2 hosti


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz