ForDiag.cz

Fórum o autodiagnostice
Právě je 28 bře 2024, 22:09

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 3 příspěvky ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 19 črc 2018, 18:34 
Offline

Registrován: 23 pro 2012, 01:18
Příspěvky: 9
Jde o Mondeo MK III 2,5 V6 Automat, r.v. 2005. Vše funguje, jen v pásmu zhruba 1000 - 1500 ot/min auto občas zaškube. Když podřadí, táhne jako drak. Bylo to opakovaně v servisu, podstoupilo i repasi převodovky a dělá to pořád. Kabely, rozdělovač, svíčky jsou nové. Studené, teplé, sucho, déšť...dělá to vždycky, ale jen občas. (Také se tak jednou za půl roku rozsvítí chyba P0136, vyhřívání lambdy za katalyzátorem, ale lambdy kmitají, jak mají. Ani to se nedaří odstranit, ale to mne tak nepálí.)

Mám ForDiag a zkoušel jsem osciloskopem sledovat data při jízdě, ale asi jsem v množství signálů nenašel ten pravý, který by mi ukázal, co se při zaškubání děje a proč. Mám proto dva dotazy:

1) Poradíte, které signály osciloskopem sledovat? Podle mne mžikově vypadává zapalování nebo vstřikování paliva. Ale také to může být něco úplně jiného.
2) Existuje bazmek, který by se připojil k OBDII a nasnímal kompletně jízdní data například za půl hodiny? Nad těmi by se potom dalo bádat v klidu.

Možná třetí dotaz: neznáte někoho, kdo by byl schopen a ochoten se na to podívat, na příčinu přijít a pak to opravit? Nejlépe Praha - západ.

Díky za každou dobrou radu.


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 24 srp 2019, 11:11 
Offline

Registrován: 23 pro 2012, 01:18
Příspěvky: 9
Lambda sonda za katalyzátorem vyměněná, auto si poškubává pořád. Napadlo mne čidlo klepání. Dokážu kabelem ForDiag vyčíst stav tohoto čidla? Co jsem pátral, OBD II standardně čidlo klepání vyčíst neumí, takže ani PID jsem nenašel.


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: 13 lis 2023, 14:23 
Offline

Registrován: 23 pro 2012, 01:18
Příspěvky: 9
Je vyřešeno. Problém byl v netěsnosti vík ventilů, odkud tekl olej na svíčky. Při opravě se rozebralo i celé sání a vyměnila se všechna těsnění. Monďas jezdí zase jako ďas 😆.


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 3 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz